Merkezi Toz Emme

Şekil 2.4

VACUCLEAN

GENEL BAKIŞ

VACUCLEAN merkezi toz emme sistemi merkezi bir üniteden ve yapının içine döşenmiş RAUPIANO PLUS ses yalıtımlı boru sistemine bağlı bir hattan meydana gelir.

Teleskopik boru ve 8 m uzunluğundaki emiş hortumu ağır bir cihazı odadan odaya veya katlar arasında taşımadan rahat bir süpürme sağlar. Sadece emiş hortumunu en yakınınızdaki vakum prizine takarsınız ve uzaktan kumandayı veya emiş hortumunun tutma yerindeki düğmeyi kullanarak merkezi üniteyi çalıştırırsınız. Merkezi ünite, binadakileri gürültülü bir emiş motoru sesi ile rahatsız etmeden güçlü bir süpürme sağlar.

VACUCLEAN merkezi toz emme sistemi dışarı çıkan havanın tekrar odaya girmesini önler; hava bir filtreden geçerek doğrudan dışarıya gönderilir. Toza alerjisi olan veya astımlı kimseler bu sistemin geleneksel süpürme yöntemlerine göre faydalarını hemen fark edecektir. RAUPIANO PLUS ses yalıtımlı boru sistemi kirlenmiş havayı vakum prizlerinden alarak doğrudan merkezi üniteye taşır.

Merkezi ünite birimi atıl bir odaya (örn. bodrum) kurulur. Çekilen hava dışarıya verilmeden önce özel bir filtrasyon işleminden (siklonik ayrıştırma) ve sonrasında da kumaş filtreden geçer. Alternatif olarak standart vakum prizinin yerine süpürülen maddeleri çekmeye yardımcı olacak bir Vac Pan duvar vakum bağlantısı da kullanılabilir.

Şekil 2.5

Merkezi üniteyi isteğe bağlı olarak aşağıdakilerle de kullanabilirsiniz:

  • radyo dalgalı uzaktan kumanda,
  • kumanda kablosu,
  • veya radyo dalgalı uzaktan kumanda ve kumanda kablosu kombinasyonu

Uzaktan kumanda

Güçlendirilmiş beton temeller ve radyo dalgalarını yansıtıcı inşaat malzemelerinin kullanımı (örn. metal esnek ızgaralar, metal boruların kullanıldığı yerden ısıtma veya metal çatı veya duvar levhaları) radyo dalgalı uzaktan kumanda performansında düşüşe veya bozulmaya neden olabilir.

Düşük radyo dalga iletim özelliğine sahip yapılarda bir yansıtıcının kullanılması uzaktan kumandanın çalışmasını geliştirebilir.

Yansıtıcı mevcut sistemlerin iyileştirilmesi için de kullanılabilir.

Çalışma frekansı: 434 MHz, değişken kodlu işleyiş.

Kablolu kumanda

Uzaktan kumandalı çözüme alternatif olarak VACUCLEAN merkezi toz emme sistemi için bir kumanda kablosu da kullanılabilir. Bu yöntemi kullanmak için merkezi üniteden vakum prizlerine giden bir kumanda kablosu takılmalıdır. Bunun için vakum prizlerinin kablolu kullanım için tasarlanmış olması gerekir. Merkezi ünite birimi emiş hortumu üzerinde yer alan bir düğme aracılığıyla kolayca açılıp kapatılabilir.